تیتانیوم صنعت شریف 

تیتانیوم صنعت شریف، نخستین شرکت دانش‌بنیان ایرانی است که با تکیه بر توانمندی مهندسان و طراحان خود، خط تولید رنگدانه‌ی دی‌اکسید تیتانیوم را برای اولین بار در ایران مهندسی و طراحی کرده است

معرفی تیتانیوم

عنصر تیتانیوم در سال ۱۷۹۰ در انگلستان کشف شد. عنصر تیتانیوم فلزی منحصر به فرد است. از نظر فراوانی این عنصر نهمین عنصر فراوان در پوسته زمین است که ترکیبی از خواص فیزیکی، شیمیایی (مقاومت به خوردگی)، زیستی و مکانیکی را داراست که سبب می‌شود در صنایع هوافضا، پزشکی و دیگر صنایع پرکاربرد شود.

رنگ‌دانه

واژه رنگ‌دانه اصطلاحاً به ماده‌ای از ذرات ریز گفته می‌شود که به دلیل خواص رنگی، حفاظتی و یا مغناطیسی آن مورد استفاده قرار گرفته باشد و در بستری که در آن قرار می‌گیرد، غیرمحلول باشد. رنگ‌دانه‌ها می‌توانند دسته‌بندی‌های متعددی داشته باشند. یکی از کاربردی‌ترین دسته‌بندی آنها بر اساس رنگ آنهاست که به رنگ‌دانه‌های سفید، رنگی، سیاه و غیره تقسیم‌ می‌شوند.

فلز تیتانیوم

از نظر اقتصادی تولید تیتانیوم از آلومینیم و فولاد پرهزینه‌تر است امّا سبک بودن آن به نسبت فولاد در کنار استحکام و مقاومت خوردگی بالای آن که سبب می‌شود هم محصول ساخته شده از آن سبک‌تر بوده و هم عمر طولانی‌تری داشته باشد، فرآیند تولید این فلز را از نظر اقتصادی نیز توجیه می‌کند.

طراحی واحدهای صنعتی و شیمیایی توسط تیمی متخصص

ارائه‌ی مشاوره‌ی فنی و مهندسی با کیفیتی متمایز

تماس با ما